57
GROTIUS (Hugo) :
De Iure Belli Ac Pacis: Libre Tres. Cum annotatis auctoris, nca non JF Gronovii notis, & J. Barbeyracii animadversionibus; commentariis insuper locupletissimis Henr.LB de Cocceii. Insertis quoque observationibus Samuelis LB de Cocceii. Aduntur tandem ipsius Grotii: Dissertatio de mari libero. Tomus I-IV. [V]: Samuelis de Cocceii. Introductio ad Henrici LB de Cocceii Grotium illustratum continens dissertationes prooemiales XII. Sur la 2ème page de titre: Hugo Grotius De jure belli ac pacis cum notis variorum, et commentariis Henrici de Cocceii, nec non introductione Sam. de Cocceii Henrici filii Opus quinque voluminibus absoluten.
Lausannæ: sumptibus Marci-Michaelis Bousquet, 1751-1752.
5 volumes. reliures en vélin de couleur ivoitr. Dos lisse.
Portrait de frontispice de Grotius (vol. 1) et Henricus von Cocceji (vol. 3). Pages de titre imprimées en rouge et noir. Rousseurs.