199
CESAR (Jules) CAIUS JULIUS CAESAR
C. Julii Caesaris Commentariorum de Bello Gallico libri septem. C. Julii Caesaris Commentariorum de Bello civili libri tres.C. JULII cesar Quae exstant opera ; cum A. Hirtii sive Oppii commentariis de Bellis Gall. Alexand. Afric. et hispaniensi. Accesserunt ejusdem Caesaris fragmenta, nec non et nomina populorum, oppidorum et fluviorum, quae apud Caesarem reperiuntur.
Parisiis, Typis Josephi Barbou, 1755
2 volumes in-12° imprimés sur beau papier vergé. T.1 : Titre frontispice. T.2 :Titre frontispice gravé et quatre cartes dépliantes gravées.
Pleine reliure de veau blond marbré. Sur chaque plat, armes dorées non identifiées.
On joint :
LUCRETIUS.
Titi Lucretii Cari De rerum natura libri sex. accedunt selectae lectiones dilucidando poëmati appositae.
Paris, (Lutetiae Parisiorum), Typis Josephi Barbou, 1754.
2 volumes in 12°. Pleine reliure de veau marbré.